Warsztaty

PIĄTEK 17.10

Temat: Tekturowo, szczegółowo, obiadowo
Prowadzący: Tina Roeder (Tina Roeder Studio)
godz. 15.00
Mając w zamyśle wschodnio-zachodnią historię architektury Berlina postaramy się zaprojektować prototypy zastawy stołowej, wykorzystując do tego szarą tekturę o grubości 1,5mm. Po wysłuchaniu inspirującego wstępu uczestnicy zostaną poproszeni o rozwinięcie pomysłu indywidualnie bądź w grupach. Studio Tina Roleder oczekuje od uczestników 'wyprodukowania' jednego modelu-prototypu, który będzie nawiązywał do trwającego właśnie projektu "Struktury/Fasady", a celem warsztatów będzie stworzenie jednej, wspólnej kolekcji.

SOBOTA 18.10

Temat: Opowieści i pomysły w dizajnie
Prowadzący: Joana Meroz (projektantka pochodzenia brazylijsko-izraelskiego, obecnie mieszka w Holandii)
godz. 15.00
BRAK WOLNYCH MIEJSC
Już nie wystarczy, żeby przedmiot był po prostu bardzo ładny. We współczesnym wzornictwie holenderskim każdemu przedmiotowi musi towarzyszyć opowieść. Nie wystarczy zatem, by projektant umiał opowiadać za pomocą obrazów, teraz musi także umieć opowiadać historie.
Podczas warsztatu postaram się sprawdzić jak w praktyce wygląda zależność przedmiotów od ich historii. W jaki sposób opowieść może wpłynąć na tworzenie nowych rzeczy?
Można to zrobić na wiele sposobów: rozpatrując historie związane ze współczesnym designem, ale także analizując "nowe" przedmioty, których wartość nie polega na tym, że mają jakąś historię, sprawdzając do jakiego stopnia da się przekształcić osobiste opowieści w projekty, lub eksperymentując z przedmiotami stworzonymi przez ich własne historie.

W ramach przygotowania do warsztatu, proszę o przyniesienie ze sobą:
- przedmiotu bez historii
- przedmiotu, którego wartość leży wyłącznie w osobistej historii (sam w sobie nie jest wartościowy)

NIEDZIELA 19.10

Temat: CORIAN© Inspiracja dla wyobraźni
Prowadzący: Natali Huszarova, Małgorzata Majewska
godz. 12:30
BRAK WOLNYCH MIEJSC
Warsztat, podczas którego uczestnicy zapoznają się z możliwościami wykorzystywania materiału CORIAN©. CORIAN© wynaleziony został w 1967 roku i od tamtej pory ewoluuje i inspiruje swoimi właściwościami. Może być dowolnie wyginany i formowany w wysokiej temperaturze, co daje niegraniczone możliwości projektowe. Dzięki temu także niemal każda wizja artystyczna projektanta może zostać zrealizowana.

Temat: Zakręcone myśli
Prowadzący: Pieke Bergmans
godz. 14.00

ŚRODA 22.10

Temat: Jak stworzyć projekt dekoru?
Prowadzący: Salvatore Figliuzzi (INTERPRINT)
Godz. 14.00
Salvadore Figluzzi pragnie utrzymać w tajemnicy zarówno samą formę, jak i planowany przebieg warsztatów. Uczestnicy dowiedzą się wszelkich koniecznych informacji po przybyciu na spotkanie. Jedynym warunkiem udziału jest przyniesienie ze sobą cyfrowego aparatu fotograficznego, ponieważ będzie on niezbędny w prowadzonych przez projektanta zajęciach.
Nic więcej nie możemy ujawnić.
Uwaga! Prowadzący przewiduje nagrodę w postaci wyjazdu.

Wszystkie warsztaty odbywają się w Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3.

Zapisy na warsztaty rozpoczynają się 06.10.2008 pod adresem: warsztaty@lodzdesign.com
Limit miejsc w grupach warsztatowych - 20 osób.

timer