Program

Program II Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi

PIĄTEK / 10.10

10:00 otwarcie wystawy ATAK DESIGNU NA MANUFAKTURĘ // Manufaktura: Karskiego, Ogrodowa, Drewnowska
18:00 otwarcie wystawy ?Maszyny Pożądające" // Zona Sztuki Aktualnej , Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3
19:00 koncert "The Complainer & The Complainers "// Zona Sztuki Aktualnej, Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3

CZWARTEK / 16.10

17.00 oficjalne otwarcie festiwalu // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
17:30 otwarcie programu głównego oraz wystawy Eames by Vitra // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
18:00 otwarcie instalacji PUZZLE4PEACE // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3

PIĄTEK / 17.10

9:30 wykład: "Opakowanie 2010", Satkar Gidda, Sławomir Kluziak (Klub Brand Design/SIEBERT HEAD) // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
10:30 wykład: "Kreacja, Korporeit Ajdentity. Best praktis. Teoria i praktyka.", Mariusz Przybył i Wojciech Mierowski (Klub Brand Design/BNA) // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
11:30 wykład: Zabawa z portfolio - przegląd prac stworzonych w berlińskim studio Tiny Roeder, Berlin, Tina Roeder // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
12:30 wykład: ?Międzynarodowe powiązania Hidden Art", Dieneke Ferguson // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
13:30 wykład: " Wzornictwo holenderskie: koncepty czy opowieści?", Joanna Meroz // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
14:30 wykład "Hotel Andels Łódź - Design, sztuka, architektura", Wojciech Popławski (OP ARCHITEKTEN), Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
15:00 warsztat: "Cardboard details dinner."", Tina Roeder // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
16:00-19.00 ARCH FILM FEST - przegląd filmów o architekturze i panel dyskusyjny" // Temat: "Fuck the context?" Film: "A kind of Architect" Rem Koolhaas // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
15:00 otwarcie wystawy 44 International Young Architects // Allmedinger, ul. Łąkowa 11
18:00 otwarcie wystawy Twist Young Design // ATAK DESIGN, ul. Kopernika 1/3
20:00 otwarcie wystawy design.pl // Hotel SAVOY, ul. Traugutta 6
22:00 impreza festiwalowa // REZYDENCJA, ul. Piotrkowska 80 // wystąpią: Novika & Lexus (Beats Friendly)

SOBOTA / 18.10

9:30 wykład: "Design humanistyczny - o projektowaniu dla niepełnosprawnych i nie tylko", Grzegorz Sowiński (ASP Łódź)
10:30 wykład: "Kampania na rzecz wspólnej odpowiedzialności", Marjatta Itkonen (University of Art and Design Helsinki) // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
11:30 wykład: "Nowe talenty na świecie" Hans Maier-Aichen (Karlsruhe University of Art and Design) // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
12:00 oficjalne odsłonięcie instalacji Puzzle4Peace // MANUFAKTURA, ul. Karskiego, Ogrodowa, Drewnowska
12:30 wykład: " typograficzny, zabawa i beztroskie traktowanie zasad w typografii" Will Hill, (University, School of Art Cambridge) // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
13:30 wykład: "Projektowanie opakowań", Anne Odling-Smee (University of Arts London) // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
14:30 wykład: "Dziwne i śmieszne, haha", Aleksandra Giza (Northern Illinois University) // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
15:30 wykład: "Jak uczymy projektowania?", Jay Rutherford (Bauhaus University Weimar) // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
15:00 warsztat: "Exploring stories and concepts in design" Joanna Meroz // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
16:00-19:00 ARCH FILM FEST - przegląd filmów o architekturze i panel dyskusyjny, Temat: "Zabić mieszkaniem? Ocalić mieszkaniem?" Film: "Żyć w mieście przyszłości (Leben in der Stadt von Morgen)". Czas trwania filmu: 96 minut / Miejsce akcji filmu: Berlin, Hansaviertel / Rok produkcji: 2006
Architekt: Oscar Niemeijer, Le Corbusier, Walter Gropius, Hans Scharoun
Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
16:30 wykład: "To nie żart!", Mookesh Patel (Arizona State University, College of Design)
17:30 Ceremonia rozdania nagród w konkursie dla młodych projektantów "make me!" // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
18:30 aukcja ATAK DESIGN W SALI EAMES // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
22:00 impreza festiwalowa // KOKOO, ul. Moniuszki 1 // wystapi m.in.: Marysia Sadowska & Dj Ricardo

NIEDZIELA / 19.10

9:30 wykład: "Nowy pociąg regionalny w Polsce", Marek Adamczewski // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
10:30 wykład: "CORIAN(R) inspiracja dla wyobraźni", Natali Huszarova, Małgorzata Majewska, // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
11:30 wykład: "Hotel Polonia - Polska i nie tylko na Biennale Architektury w Wenecji" Grzegorz Piątek, Jarosław Trybuś // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
12:30 warsztat: "CORIAN(R) bliżej CIEBIE - inspirujący materiał XXI wieku", Natali Huszarova, Małgorzata Majewska // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
14:00-18:00 warsztat: "Twist Your Mind", Pieke Bergmans // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
16:00-19:00 ARCH FILM FEST - przegląd filmów o architekturze i panel dyskusyjny // Temat: Style, context, method? Film: Jean Nouvel - aesthetics of wonder // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3
21:00 impreza festiwalowa // JAZZGA, ul. Piotrkowska 17 // koncert: "Psychocukier"

PONIEDZIAŁEK / 20.10

Wystawy nieczynne

ŚRODA / 22.10

14.00 warsztat: "Jak stworzyć projekt dekoru?", Salvadore Figluzzi (INTERPRINT) // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3

CZWARTEK / 23.10

18.00 wykład: "Dekory-SZTUKA na meblach. Filozofia designu FAST FORWARD", Salvadore Figluzzi, (INTERPRINT) // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3

PIĄTEK / 24.10

18:00 Wykład i spotkanie z Andrzejem Fogttem i Januszem Wyżnikiewiczem, autorami projektu konkursowego Narodowego Centrum Sportu w Warszawie. // Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3

SOBOTA / 25.10

10:00-20:30 Akcja Kreacja czyli projektowanie na żywo - impreza promująca młodych polskich architektów, którzy będą na żywo projektowali budynki // Muzeum Architektury, portal sztuka-architektury.pl // ŁÓDŹ ART CENTER//Tymienieckiego 3
Rozpoczęcie imprezy i prezentacja tematu - 10.00
Prace projektowe: 10.00-19.00
Manifesty: 15.30-17.00
Prezentacje projektów: 19.00-20.00
Głosowanie: 20.00-20.15
Ogłoszenie wyników i zamknięcie imprezy: 20.15-20.30

timer