Play & Joke!

"Twist Young Design" Wystawa w drugim centrum festiwalowym "ATAK DESIGN" ul. Kopernika 1/3, od 16 do 31.10.2008

wystawa prezentująca dzieła słynnych projektantów i architektów stworzone dla dzieci. Wszystko dedykowane dzieciom z przesłaniem 100% designu.Celem wystawy jest prezentacja designu dla dzieci

Życzeniem wielu rodziców zapewne jest polepszanie życia swoich pociech poprzez otaczanie ich ładnymi rzeczami, tak aby nie stanowiły one w żaden sposób przedmiotów luksusowych, i nie były rozpatrywane w kategoriach luksusu.
Poczucie stylu, zmysł estetyki rozwijamy w sobie wręcz automatycznie i dlatego należy pamiętać, iż to poczucie estetyki rozwijają również w sobie nasze dzieci , dlatego tak ważne jest, abyśmy dostarczali im odpowiednich bodźców aby mogły w sobie rozwijać te zmysły.
Wielu projektantów o tym pamięta. Wystawa "Twist Young Design" prezentuje przykłady takich projektów.
Troska o najmłodszych zaczęła się niemalże automatyczne. Zapoczątkowali ją pionierzy w tej dziedzinie Charles & Ray Eames.
Ich projekty pokazują jak serio należy potraktować wątek dziecięcy w swoich pomysłach.
ATAK DESIGN przygotował wystawę prezentującą kolekcje najważniejszych i najbardziej znaczących przykładów wzornictwa stworzonych w ubiegłym stuleciu. Dużą część ekspozycji ?ATAK DESIGNU" stanowić będą także współczesne projekty. Pokazane zostaną meble i elementy wyposażenia wnętrz takich wielkich architektów i projektantów jak min: Charles & Ray Eames, Verner Panton, Ron Arad, Philippe Starck, Eero Aarnio, Marcel Vanders, George Nelson, Maarten Van Severen, Ronan & Erwan Bouroullec, Frank Gehry i wielu innych.
ATAK DESIGNU pokaże obraz wzornictwa z całą różnorodnością form, z naciskiem na funkcjonalność rozwiązań, ale także z dowcipnym potraktowaniem tematów.

W jednym miejscu zobaczyć będzie można pierwsze krzesło z tworzywa, krzesło wykonane z drutu, przezroczyste krzesła duchy, czy krzesła z tektury. Dodatkowo wystawa ma charakter edukacyjny - wystawie towarzyszyć bowiem będzie informacja mówiąca o autorze projektu i o samym projekcie.

Ekspozycja przygotowana zostanie w bardzo nietypowy sposób - pokazywane przedmioty zawisną nad głowami odwiedzających. W całym pasażu Manufaktury będziemy mogli podziwiać różnorodność kształtów, form, materiałów czy kolorów. Podziwiać będziemy mogli je zarówno z dołu , jak i z górnego poziomu. Obok eksponatów znajdą się tablice edukacyjne.
Przez dwa tygodnie przeżyjemy prawdziwy ATAK DESIGNU na Łódź.
Ponad wszystkim design jest kulturą, inteligentnym i wrażliwym sposobem myślenia nad światem, w którym żyjemy. Spójrz pod kątem designu.

timer